ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه رایانه یا تلفن ویندوز ۱۰ خود را توسط اپ Connect از طریق رایانه ای دیگر کنترل کنیم؟

به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ تنها ویژگی های جدید و بهبود های را با خود به ارمغان نیاورده است. این به روز رسانی ادامه ای است بر تلاش های مداوم مایکروسافت برای به هم نزدیک کردن دستگاه های ویندوزی. یکی از ویژگی های جدیدی که در این زمینه کمک می کند، “Project to this PC” است. این ویژگی به شما اجازه ی دهد با استفاده از اپ Connect صفحه موبایل یا رایانه ویندوزی خود را از طریق یک رایانه ویندوزی دیگر کنترل کنید.

“Project to this PC” بسیار شبیه به دسترسی از ره دور یا Remote desktop است، یا این تفاوت که دستگاه راه دور ارتباط خود را از طریق اپ Connect و بر روی یک شبکه ایجاد می نماید. شما می توانید صفحه یک تلفن همراه ویندوز ۱۰ یا یک رایانه در منطقه ای دیگر را با استفاده از میراکست یا شبکه محلی و بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور بر روی صفحه نمایش رایانه خود داشته باشید. در این راهنما ما شما را به صورت قدم به قدم برای انجام این کار همراهی می کنیم. در نظر داشته باشید که برای انقال صفحه نمایش یک دستگاه به رایانه خود باید نسخه به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ یا بالاتر را داشته باشید.

چگونه از ویژگی ‘Project to this PC’ در ویندوز ۱۰ استفاده کنیم؟

این قابلیت دو قسمت دارد. اول بایستی تنظیمات را شخصی سازی کنید و سپس از اپ Connect برای ایجاد ارتباط استفاده نمایید.

شخصی سازی ‘Project to this PC’ بر روی ویندوز ۱۰

۱- Settings را باز کنید.

۲- بر روی System کلیک کنید.

۳- بر روی Project to this PC کلیک کنید.


برای اینکه دستگاه شما توسط دستگاه های دیگر قابل شناسایی باشد، باید گزینه “Windows PCs and phones can project to this PC when you say it’s OK” را تغییر دهید. در لیست کشویی موارد زیر قرار داند.

  • Available anywhere on secure networks
  • Available anywhere
  • Always Off

همچنین گزینه “ask to project to this PC” دارای زیر منوهای زیر است:

  • First time only
  • Every time a connection is requested

به علاوه انتقال دسترسی می تواند همراه با درخواست پین باشد. برای ان کار باید گزینه Require PIN for pairing را روشن کنید. اگر این کار را نکنید ارتباط بدون هیچ مرحله اضافی و به یکباره برقرار می شود.

به این دلیل که بسیاری کاربران بر روی لپتاپ از این ویژگی استفاده می کنند، گزینه دیگری وجود دارد که تنها در زمان اتصال منبع برق اجازه ارتباط داده می شود. بنابراین اگر تمامی تنظیمات شما درست است اما اجازه برقراری ارتباط به شما داده نمی شود احتمالا به خاطر وجود گزینه است و یا لپتاپ یا تبلت شما در حالت ذخیره انرژی قرار دارد. پس دستگاه خود را به منبع برق متصل کنید.

حتی در انتهای صفحه لینکی قرار داده شده است که شما را به صفحه تغییر اسم رایانه منتقل می کند که در صورت صلاحدید می توانید از آن استفاده نمایید.

انتقال دسترسی به یک دستگاه بر روی رایانه

زمانی که تمام تنظیمات خود را انجام دادید، اپ Connect را بر روی دستگاهی که قصد دارید صفحه ای را بر روی آن منتقل کنید، باز نمایید. حالا بر روی تلفن همراه یا رایانه ویندوزی دیگر که قصد انتقال صفحه آن را دارید، مراحل زیر را طی کنید:

۱- اکشن سنتر را باز کنید.

۲- بر روی گزینه Connect کلیک یا لمس کنید.

۳- انتخاب Allow input from a keyboard or mouse connected to this display ضروری است.


به محض برقراری ارتباط شما قادر خواهید بود که دستگاه راه دور را به وسیله موس و صفحه کلید خود کنترل کنید. به خاطر داشته باشید که کیفیت تجربه کاربری بستگی زیادی به دستگاه های شما و سرعت شبکه شما دارد. این قابلیت همچنین جایگزین خوبی برای کانتینیوم است، در مواقعی که رابط اتصال تصویر را به همراه ندارید.

ویژگی مخفی

بهترین قسم این ویژگی این است که شما تنها به انتقال صفحه نمایش بر روی رایانه محدود نیستید بلکه می توانید با استفاده از “Project to this PC” تصویر انتقال یافته را به صفحه نمایش دومی (مثلا یک تلویزیون) مجددا منتقل کنید.

زمانی که تصویر رایانه خود را به رایانه دیگری انتقال می دهید، قسمتی جهت تغییر حالت انتقال به نام “Project” در اکشن سنتر وجود دارد که از طریق آن می توانید تصویر انتقال یافته را به نمایشگر ثالثی منتقل کنید. زمانی که بر روی Project کلیک می کنید، چندین گزینه مقابل شما قرار می گیرد با کلیک بر روی “Extend” تصویر منتقل شده به نمایشگر دیگری که به دستگاه وصل شده است، بازنشر می شود.


جمع بندی

مایکروسافت ویژگی “Project to this PC” را برای کاربردهای تجاری و آموزشی توسعه داده است تا به عنوان مثال شما بتوانید یک پاورپوینت را به سرعت با همکار خود به اشتراک بگذارید. اما کاربران عادی هم می توانند از آن به راحتی استفاده کنند. بهتر است این نکته را یادآور شوم که دستگاهی که می خواهید تصاویر آن را انتقال دهید نیازی نیست در نسخه سالگرد باشد و داشتن ویندوز ۱۰ کفایت می کند. ولی دستگاه دریافت کنند بایستی به روز رسانی سالگرد (نسخه ۱۶۰۷) یا بالاتر را دریافت کرده باشد.

دستور عمل فوق همچنین بر روی تلفن های دارای ویندوز ۱۰ کار می کند با این تفاوت که در به روز رسانی سالگرد قابلیتی همچون کانتینیوم را در اختیار خواهید داشت، نه تنها به اشتراک گذاری صفحه گوشی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار