ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

فعال سازی اینترنت ایرانسل در اندروید و ios

بسیاری از کاربران با نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندرویدی یا آیفون خود مشکل دارند. بنابراین لازم دانستیم تا در این راستا مقاله‌ای اختصاصی تنظیم کنیم. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ۴G و ۳G در اندروید و آیفون بپردازیم. با تک آموز همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فعال سازی اینترنت ایرانسل ۴G و ۳G در اندروید و آیفون

این روزها استفاده از اینترنت سیم کارت به شدت در بین کاربران رواج یافته است. دلیل اصلی این امر مربوط به عدم محدودیت مکانی اینترنت سیم کارت می‌شود. هنگامی که شما اینترنت سیم کارت خود را فعال کنید، در هر کجا و هر زمان می‌توانید از خدمات اینترنت استفاده کنید. به همین دلیل به اینترنت سیم کارت اصطلاحا اینترنت همراه هم گفته می‌شود. در این بین ایرانسل یکی از اپراتورهایی است که در رابطه با این زمینه خدمات عالی ارائه می‌کند. اینترنت ۳G، ۴G LTE و به تازگی ۴٫۵G توسط ایرانسل ارائه می‌شود که به واقع سرعت عالی دارد.

اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می‌توانیم اینترنت ایرانسل را در آیفون یا گوشی اندرویدی خود فعال کنیم؟ در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ۳G و ۴G در اندروید و آیفون بپردازیم.

فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید ۴٫۰ و بالاتر

اگر تبلت یا گوشی اندرویدی شما از نسخه ۴٫۰ یا جدیدتر سیستم عامل اندروید بهره‌مند است، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر اینترنت سیم کارت خود را فعال کنید:

به بخش Settings یا “تنظیمات” دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید.

گزینه More یا “بیشتر” را انتخاب کنید.

گزینه Mobile Networks یا “شبکه های تلفن همراه” را انتخاب نمایید.

در این مرحله باید گزینه Access Point Names یا “نام های نقاط دسترسی” را انتخاب نمایید.

با انتخاب گزینه New APN یا “APN جدید” نسبت به ساخت یک APN جدید اقدام کنید. دقت داشته باشید که دسترسی به این گزینه ممکن است با توجه به رابط کاربری دستگاهتان متفاوت باشد.

پس از اینکه APN جدید ساخته شد، آن را لمس کنید تا وارد تنظیمات آن شوید. برای Name یا “نام” عبارت Irancell-GPRS را وارد کنید و برای گزینه APN عبارت mtnirancell را وارد نمایید.

با انتخاب گزینه Save یا “ذخیره” را انتخاب کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند. به این صورت فعال سازی اینترنت ایرانسل در دستگاه اندرویدی شما به پایان رسیده است. می‌توانید قابلیت موبایل دیتا (Mobile Data) دستگاه را روشن و از اینترنت همراه استفاده کنید. اما اگر دستگاه اندرویدی شما قدیمی است و از نسخه‌های پایین‌تر اندرویدی بهره می‌برد، باید از روش زیر به منظور فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل استفاده کنید.

فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندرویدی قدیمی

اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما قدیمی است، باید به منظور فعال کردن تنظیمات اینترنت ایرانسل به شرح زیر عمل کنید:

به بخش Settings یا “تنظیمات” دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید.

گزینه Wireless & Network یا “بی سیم و شبکه ها” را انتخاب کنید.

گزینه Mobile Networks را “شبکه های موبایل” را انتخاب نمایید.

گزینه Access Point Names یا “نام های نقاط دسترسی” را انتخاب نمایید. اگر در این بخش APN مشاهده کردید آن را ویرایش کنید یا با انتخاب گزینه New APN یا “APN جدید” نسبت به ساخت یک APN جدید اقدام نمایید.

در تنظیمات APN باید برای Name یا “نام” عبارت Irancell-GPRS را وارد کنید و برای گزینه APN عبارت mtnirancell را وارد نمایید. سپس تغییرات ایجاد شده را با انتخاب گزینه Save یا “ذخیره” ذخیره سازی کنید. به این شکل تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی اندرویدیتان فعال می‌شود. کافیست که قابلیت موبایل دیتا (Mobile Data) دستگاه اندرویدیتان را فعال کنید و از اینترنت همراه ایرانسل استفاده کنید.

فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون و آیپد (سیستم عامل iOS)

اما اگر قصد دارید که تنظیمات اینترنت ایرانسل را در آیفون یا آیپدتان پیاده سازی کنید، کافیست که به شرح زیر عمل نمایید:

به بخش Settings دستگاه مراجعه کنید.

گزینه Cellular را انتخاب کنید.

گزینه Cellular Date را فعال کنید. به همین سادگی در آیفون و آیپدهای اپل قادر به استفاده از اینترنت سیم کارت ایرانسل خود می‌شوید.

آیا اینترنتی که دارم ۴G است یا ۳G؟

اگر سیم کارت ایرانسل شما از نوع ۴G باشد و گوشی هوشمندتان هم از اتصال LTE 4G پشتیبانی کند، اینترنت همراهتان هم سرویس LTE 4G را ارائه خواهد کرد. اما اگر یکی از شروط فوق برقرار نباشد، قادر به استفاده از اینترنت ۴G نخواهید بود. دقت داشته باشید که سیم کارت‌های ۳G ایرانسل قابل تبدیل به سیم کارت ۴G هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار